V okolí Penzionu Maděřič

Penzion Maděřič

Pro více informací klikněte.

Lednice

Pro více informací klikněte.

Valtice

Pro více inforací klikněte.

Mikulov

Pro více informací klikněte.

Janův hrad

Pro více informací klikněte.

Chrám Tří Grácií

Pro více informací klikněte.

Apollónův chrám

Pro více informací klikněte.

Hraniční zámeček

Pro více informací klikněte.

Pohansko

Pro více informací klikněte.

Lednice

Lednický zámek a park jsou jedny z největších dominant jižní Moravy. Současnou podobu záměk získal v 19. století, kdy byl přestavěn v novogotickém stylu. Uchvátí vás i bohatě zdobené interiéry, které můžete navštívit díky víceokružním prohlídkam s průvodcem. V okolí zámku se nachází rozsáhlý park, ve kterém najdete mnoho vzácných dřevin, rybníků a pozoruhodných staveb. Mezi nejvýznamnější z nich patří Minaret a Janův hrad. Více informací najdete zde.

Valtice

Valtice, vinařské městečko, které se rozkládá v mírně zvlněné krajině jen pár kilometrů od státních hranic. Zdejší zámek sloužil jako hlavní sídlo rodu Lichtenštejnů a mezi ním a letním sídlem na zámku v Lednici můžete najít spoustu historických památek a staveb. Samotné město má velmi pohnutou historii a až do roku 1920 bylo dokonce součástí dolního Rakouska. Krom již zmíněného zámku zde můžete navštívit i přilehlý park. Městečko je také křižovatkou všech hlavních cyklostezek, které vás mohou zavést k dalším zajímavům místům Lednicko-valtického areálu. Více informací najdete zde.

Mikulov

Díky své poloze na jižním okraji Pavlovských vrchů je město Mikulov dominantou zdejší krajiny. Dříve jedna z bašt rodu Lichtenštejnů, později hlavní sídlo Ditrichštejnských pánů, kteří zdejší zámek a velkostatek vlastnili až do roku 1945. Malebné úzké uličky spolu s okolními vinicemi navozují atmosféru severoitalského městečka, která ve vás bude ještě dlouho rezonovat. Mikulov je také skvělým výchozím bodem pro výlety na Pálavské vrchy a blízké Novomlýnské nádrže. Více informací zde.

Janohrad

Další ze staveb, která vznikla na popud rodu Lichtenštejnů, jenž po několik staletí zkrášloval tento kraj. Jedná se o umělou zříceninu gotického hradu, která však byla plně obyvatelné a většinu času sloužila jako lovecký zámeček a myslivna. Okolí tvoří nádherné louky, lesy a protékající řeka Dyje. Můžete se sem dostat autem směrem od hlavní cesty Lednice – Podivín, na kole díky zdejší síti cyklostezek a pěšky či turistickou lodní dopravou v rámci Zámeckého parku. Více informací, včetně otevírací doby najdete zde.

Apollonův chrám

Tuto památku můžete nalézt na mírném návrší nad břehem Mlýnského rybníka, který se nachází mezi Lednicí a Břeclaví. Jakožto i další stavby Lednicko – valtického areálu, i tento chrám je postavem v Empírovém stylu. V blízkém okolí se nachází autokemp a prostorné parkoviště. Okolí Mlýnského rybníka přímo vybízí k dlouhým procházkám a samozřejmostí je napojení na síť cyklostezek. Více informací a otevírací dobu najdete zde.

Hraniční zámeček

Další z letních sídel rodu Lichtenštejnů. Vévodí malebné krajině Lednických rybníků a leží na hlavní trase cyklostezek v rámci Lednicko –  valtického areálu, takže pokud holdujete cyklistice, návštěva je povinností. Zámeček ležel ještě před první světovou válkou přímo na hranici mezi Moravou a Rakouskem, odtud jeho název. Více informací zde.

Tři Grácie

Této památce daly jméno tři nahé krásky stojící na podstavci, který obtáčí půlkruhová klasicistní stavba. Nachází se spolu s dalšími památkami LVA v prostoru lesních cest a cyklostezek mezi Lednicí a Valticemi. Jsou skvělou zastávkou v případě cestování na kole, ale můžete se sem dopravit i autem. Odbočku najdete přimo na hlavní silnici směr Lednice – Valtice, naproti odbočce na obec Hlohovec. Více informací najdete zde.

Pohansko

Na první pohled je největším zdejším tahákem empírový zámeček, další památka na nejslavnější jihomoravský rod, avšak přes jeho krásu jsou zde i jiné věci k obdivu. Na své si přijdou zejména milovníci historie. Aniž to věděli, postavili Lichtenštejnové tuto stavbu v místě, kde kdysi stávalo rozsáhlé velkomoravské hradiště. V okolí zámečku tedy můžete najít spoustu dalších památek na dřívější osídlení. Ačkoliv archeologický výzkum stále probíhá, můžete si některé nalezené předměty prohlédnout ve zdejším muzeu, nebo se dokonce podívat na dobové repliky staveb, které mají na svědomí archeologové z Masarykovi Univerzity v Brně. Jako upomínka na poněkud mladší události slouží zrekonstruovaný prvorepublikový řopík. Více informací zde.